31 Ocak 2012 Salı

5.ay...


minik yumikomm ben sana bi 4 aylık yazısı yazana kadar sen 5 aylık oldun bile. her anının tadını çıkarmak istesem de biz bu 4. ayı çok bekledik gaz sancıların bitsin diye, neyseki bitti artık akşam 9 dan sonra başlayan ağlama nöbetlerin yok. uykularında yavaşça düzene giriyor gibi.
1 aydan fazla zamandır ellerinle tutmak istiyosun herşeyi, ne uzatsam hemen ellerini uzatıp tutuyosun, artık buna ayaklarda eklendi. elinin ulaşamadı oyuncakları önce ayaklarınla itip sonra tutuyosun ama mutlaka başarıyosun. benide ellerinle seviyosun yanına yaklaşınca yanaklarıma dokunuyosun nazikçe, bu çok hoşuma gidiyo. 4. ayında 8100gr dın, boyun 67 cm. 5. ayını henüz öğrenemedik, evdeki tartı 8800gr olduğunu söylüyo. şimdiye kadar hep anne sütüyle beslendin henüz ek gıdaya geçmedik. tombişliğine rağmen öyle çok emen bi bebek olmadın hatta sinirlenince hiç emmiyosun bile şükür ki kilon iyi.
seninle artık uzun uzun oynuyoruz, gülüyoruz, şarkı söyüyoruz. bu arada şarkı da söylüyosun, beb bub mım melodik sesler çıkarıyosun. artık gel deyince omzunu düşürerek geliyosun, ama sadece istediklerine.
en çok sevdiğin şeyse
dışarı çıkmak...:))

3 yorum: